Szlachetna Paczka w Point of View

2018-12-07

W naszym magazynie organizujemy pomoc na Szlachetnej Paczki. Udostępniliśmy powierzchnię, potrzebny sprzęt i zachęciliśmy naszych pracowników do pomocy. Cieszymy się, że możemy choć trochę pomóc w tak wartościowych inicjatywach.

Szlachetna Paczka to wspaniałe dzieło społeczne w Polsce. My także bądźmy szlachetni i włączmy się w tę inicjatywę. Jeśli chcesz pomóc dowiedz się jak to zrobić na stronie Szlachetnej Paczki: https://www.szlachetnapaczka.pl/formy-pomagania


Poniżej znajdują się zasady dotyczące Szlachetnej Paczki:

SZLACHETNA PACZKA W PIGUŁCE

  1. Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy.
  2. Pomagamy mądrze. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce.
  3. Nie może być tak, że im więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy, aby wszyscy sobie radzili w życiu.
  4. Mentalność wędkarza. Mówi się, że nie ryba, ale wędka. Ale jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza, to sprzeda wędkę i kupi ryby. Jeśli ktoś ma mentalność wędkarza, to weźmie kij i złowi rybę. Zawsze sobie poradzi w życiu.
  5. Wszystkie projekty SZLACHETNEJ PACZKI oparte są na pracy na mentalności. To jest zmiana trwała. Chcemy, aby ludzie sami radzili sobie w życiu.
  6. Chcemy Polaków uczyć jak zarabiać więcej. Jeśli wszyscy będą dobrze zarabiali, nie będzie biedy. To jest nasz ideał.
  7. Lubię ludzi. Nie mówimy o tym, co czujemy. Wydobywamy z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Naszą misją jest służyć ludziom w ich rozwoju: ubogim, wolontariuszom i darczyńcom.

Źródło: szlachetnapaczka.pl